Kurs - Masaż klasyczny w fizjoterapii, kosmetologii i sporcie.
Propozycja dla studentów ale również i fizjoterapeutów
W programie: podstawy anatomii topograficzne dla potrzeb masażu, naukę wszystkich technik masażu klasycznego, masaż wszystkich części ciała, masaż relaksacyjny, masaż sportowy, masaż izometryczny.
Kurs 70 godzin.
1. Może być zorganizowany raz w tygodniu po 4 godz dydaktyczne to jest 17 tygodni.
2. Może być w weekend (sobota, niedziela) 3 razy po 23 godziny
3. Może być w weekend (pt - nd) w 3 weekendy piątek 5 godzin, sob. 10 godzin, Nd 8 godzin.
Cena kursu 1800
Jeśli jesteś zainteresowany udzaiłem w kursie możesz zapisać sie już dziś - napisz mail na adres bkmasaz@wp.pl.
Organizator BOREH Profesjonalna edukacja.
Manualny drenaż limfatyczny
Manualny drenaż limfatyczny to rodzaj specjalistycznego sprężystego odkształcania tkanek w przypadku obrzęków i dyasfunkcji struktur układu limfatycznego. W czasie kursu nauka opracowywania wszystkich limfotomów (działów wodnych) ciała człowieka. Modele czyli dwie koncepcje terapeutyczne opracowania właściwej kolejności działów wodnych zapewniające skuteczną reakcję ze strony układu limfatycznego i odprowadzenie obrzęków z kończyn górnych i dolnych. Drenaż po mastektomii i wycięciu węzłów chłonnych w innych rejonach ciała. Praca z tkankami - mioplastyka.
Uczestnicy kursu otrzymują:
duży zasób wiadomości i umiejętności praktycznych,
certyfikat uczestnictwa
skrypt kursu
fakturę VAT (drogą mailową – po zakończeniu szkolenia)
Program kursu:
1. Podstawy anatomiczne: budowa układu chłonnego, funkcje i układu chłonnego,
praca i regulacja przepływu w układzie chłonnym
2. Podstawy patologii układu chłonnego - obrzęk, obrzęk limfatyczny, obrzęki zastoinowe, mechanizmy i typy obrzęków, stopnie zaawansowania obrzęku i stopnie zaawansowania.
3.Teoretyczne podstawy manualnego drenażu limfatycznego: wskazania i przeciwwskazania, historia drenażu limfatycznego, zasady wykonywania drenażu limfatycznego, zalety i wady drenażu mechanicznego.
4. Metodyka wykonywania manualnego drenażu limfatycznego poszczególnych limfotomów. Manualny drenaż szyi, brzucha, górnego kwadrantu grzbietu, kwadrantu odcinka lędźwiowego i pośladka. Manualny drenaż limfatyczny klatki piersiowej i kończyny górnej. Manualny drenaż limfatyczny kończyny dolnej. Manualny drenaż twarzy i głowy.
5. Manualny drenaż limfatyczny w patologii układu chłonnego. Ćwiczenia. Nauka wykonywania drenażu limfatycznego w dwóch koncepcjach terapeutycznych w patologii zachowanych oraz w przypadku ubytków regionalnych węzłów chłonnych. Manualny drenaż limfatyczny w obrzękach twarzy, klatki piersiowej i kończyny górnej oraz różnych rodzajach obrzęków kończyn dolnych. Nauka autodrenażu limfatycznego po mastektomii.
Masaż tkanek głębokich z anatomią palpacyjną.(44 godziny)
Masaż tkanek głębokich obecnie jest coraz częsciej wykorzystywaną formą pracy z tkankami miękkimi. Jego nazwa nie jest jednoznaczna z pracą twardą i mocną na tkankach, jest specjalnym oddziaływaniem na poszczególne warstwy tkanek miękkich, Ważnym elementem zaznaczonym w treści kursu jest praktyczna anatomia palpacyjna która pozwala na pewną pracę na właściwych tkankach.
Masaż tkanek głębokich w aspekcie klinicznym schorzeń - kregosłup L-S i miednica
(33 godz)
Kurs zaawanasowanej pracy z tkankami miękkimi. Może być świetna praktyczną kontynuacją kursu masazu tkanek głębokich. Masaż tkanek miękkich przedstawiany na kursie obejmuje mięśnie związane z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa i miednicą. Między innymi mięśnie: pośladkowe, mięsień czworoboczny grzbietu, mięśnie gruszkowate, zasłaniacz wewnętrzny i zewnętrzny, mięsień czworoboczny uda.
W programie kursu praca na więzadłach miednicy. Nauka badania i różnicowania zespołów bólowych związanych z tą strefą ciała. Kurs obejmuje analizę zaburzeń związanych z taśmą powierzchowną tylną, taśmami funkcjonalnymi oraz taśmą głęboką (częścią dolną).
Masaż tkanek głębokich w aspekcie klinicznym schorzeń - odcinek szyjny
(22 godz)
Kurs zaawanasowanej pracy z tkankami miękkimi. Może być świetna praktyczną kontynuacją kursu masazu tkanek głębokich. Masaż tkanek miękkich przedstawiany na kursie obejmuje mięśnie związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa i obręczą barkową. Między innymi: mostkowo -obojczykowo-sutkowy; mięśnie czworoboczne grzbietu; mięśnie podpotyliczne, płatowate głowy i szyi, mięśnie pochyłe, mięsień długi szyi. W programie kursu praca z pacjentem z zaburzeniami napięcia tych mięśni powodującymi zaburzenia postawy. Kurs obejmuje analizę zaburzeń związanych z taśmą mięśniowo-powięziową powierzchowną przednią, taśmami kończyny górnej, taśmą głęboką (częścią górną przednią), oraz taśmą spiralną.
Masaż tkanek głębokich w zespołach bólowych stawów
(22godz)
Kurs zaawanasowanej pracy z tkankami miękkimi. Może być świetna praktyczną kontynuacją kursu masazu tkanek głębokich. Masaż tkanek miękkich przedstawiany na kursie obejmuje integracje technik masażu głębokiego, normalizacji mięśniowo-powięziowej, neuromobilizacji mięśni związanych z poszczególnymi stawami. Podstawę pracy z omawianymi stawami stanowi badanie palpacyjne i analiza układów mięśniowo-powięziowych z masażu tensegracyjnego lub sekwencji ruchu, czy spiral powięziowych L Steco. W czasie kursu omawiana jest taśma boczna i spiralna Mayersa. Pokazana jest praca między innymi z tkakami w patologii palucha koślawego.
Zagadmienia omawiane na Kursie
1 Tensegracja, a ciało człowieka. Powięź i komunikacja powięziowa.
2. Wybrane taśmy mięśniowo- powięziowe Thomasa Myersa oraz układy mięśniowo- powięziowe wg K. Kassolika.
3. Normalizacja napięcia mięśniowo powięziowego w obrębie taśmy spiralnej wg Myersa
4. Analiza normalizacji napięcia tkanek w zespołach bólowych związanych z stawem barkowym - PHS i inne zespoły bolesnego barku, zespół ciasnoty podbarkowej. Między innymi praca na mięśniach piersiowych mniejszych , mięśniu kruczo-ramiennym, mięśniu nawrotnym obłym.
5. Analiza normalizacji napięcia tkanek w zespołach bólowych związanych z stawem łokciowym i nadgarstkowym, epikondilitis lateralis end medialis, zespół cieśni nadgarstka, Praca na przegrodach mięśniowych ramienia.
6. Analiza normalizacji napięcia tkanek w zespołach bólowych związanych z stawem biodrowym i kolanowym – zapalenie kaletki krętarza większego k.udowej, biodro trzaskające, stany bólowe stawu kolanowego -przednio-boczne. Praca przywracająca balans miednicy i uda.
7. Analiza normalizacji napięcia tkanek w zespołach bólowych związanych z stawem skokowym – dysfunkcje powięzi podeszwowej, paluch koślawy, płaskostopie poprzeczne. Praca w obszarze mięśni stopy między innymi przywodziciela palucha, zginacza krótkiego i długiego palucha, m. pieszczelowego tylnego.
Czas trwania: 30 godzin dydaktycznych zajęć praktycznych
Prowadzący: dr.Bogusława Kowacka
Informacje: Kurs w Poznaniu szkolenia@szkoleniauryzaj.pl
Zapisy na stronie: szkoleniauryzaj.pl
Taśmy powięziowe w ujęciu klinicznym to szkolenie, na którym przedstawiona jest zależność struktur anatomicznym pod względem strukturalnym i funkcjonalnym. Taka zależność znajduje odniesienie w jednostkach klinicznych u pacjentów zgłaszających się z konkretnymi dolegliwościami bólowymi.
Na tym szkoleniu kursant nauczy się:
Podczas szkolenia tematyka w sposób praktyczny jak i teoretyczny obejmuje:
Struktury poddawane terapii na szkoleniu:
Zaawansowany Taping fizjoterapetyczny z diagnostyką w przypadkach klinicznych.
Druga część kursu ma na celu rozszerzyć praktyczne możliwości zastosowania aplikacji tapingu w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu oraz w urazach sportowych. Na kursie zostaną zaprezentowane wybrane przypadki kliniczne oraz diagnostyka fizjoterapeutyczna dla potrzeb aplikacji. Kurs kierowany jest do absolwentów podstawowych kursów tapingu. Terminy kursów na stronie www.bkmasaz.pl
Czas kursu 22 godzin.
Uczestnicy kursu otrzymują:
Program kursu rozszerzonego:
Taping kosmetologiczny
Części teoretyczna
Część praktyczna
Zapraszam na kurs. Jeśli jesteś zainteresowana przyślij mail na adres bkmasaz@wp.pl
Liczba miejsc ograniczona . Kurs odbywa się w małej 10-12 osobowej grupie.
Kurs: Taping w podologii
Taiping w podologii to kurs w czasie którego uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu kinesiotapingu, wskazaniami i przeciwwskazaniami, historią kinesiotapingu, oraz rodzajami aplikacji. W czasie ćwiczeń poznają podstawowe techniki wykorzystywane w metodzie tapingu w podologii. W podologii metoda znalazła zastosowanie przede wszystkim w terapii:
- halluksów,
- bóli rozcięgna podeszwowego,
- ostrogi piętowej,
- metatarsalgii,
- bólu pięt i kostek,
- obrzęków stóp i podudzi,
- prewencji palca młotkowatego,
- oraz wybranych dysfunkcji stawu skokowego.